EN

TEST & EXPO VYSOČINA ARENA 2017

Vydařený projekt TEST & EXPO VYSOČINA ARENA 2017

Druhý ročník Test & Expo Vysočina Arena potvrdil dobrý záměr tohoto projektu a stoupající zájem o elektrokola.

Test & Expo letos probíhal od pátku 29. září do neděle 1. října, ozdobilo ho nádherné slunečné počasí babího léta, kulisu mu opět vytvořila cyklistům zaslíbená Vysočina Arena. Již podruhé se podařilo dokonale propojit dvě akce na jednom místě – sportovní a aktivní vyžití na horských kolech a elektrokolech s výstavou a testováním cyklistických novinek. Dvoudenní, našlapaný program Kola pro život, který probíhal během celého víkendu, přivedl do stánků Test & Expo mnoho nových i stabilních cyklistických zájemců.

Ze statistiky, kterou jsme obdrželi od vystavovatelů vychází, že od pátku do neděle si jízdní kolo otestovalo více jak 700 návštěvníků Vysočina Areny a E.ON czech pointů!

Program odstartoval již v pátek odpoledne. Dvacítka vystavovatelů uspokojila svojí nabídkou všechny přítomné. Vedle největšího vystavovatele 4EVER přibyli letos hned tři noví důležití partneři. Zahraniční fenomén v oblasti MTB elektrokol, německý HAI BIKE a český výrobce elektrokol Českobudějovický LEADER FOX. Svojí nabídkou se trefil do sortimentu Písecký CYKLOŠVEC, který představil kompletní nabídku STEVENS cyklokrosových kol a novinky letošní sezóny, gravel biků. Právě o tzv. „štěrkolety“ byl díky nedělní české závodní premiéře INSTA GRAVEL BIKE obrovský zájem. Belgická firma SAPIM-RYDE zase přivezla dva rychlé a zručné mechaniky, kteří bikerům servisovali na počkání zapletená kola. Právě díky skvělému servisu kol mohlo několik zoufalých závodníkům v sobotu absolvovat svůj závod Kolo pro život bez potíží.

Páteční večer se odehrál ve znamení druhého ročníku E-konference. S novinkami e-biků seznámil posluchače redaktor Electric bike action magazinu Ondřej Vysypal. Rovněž Jakub Ditrich ze společnosti EKOLO odprezentoval zajímavé aktuální trendy na poli elektrokol a představil hlavní směry vývoje trhu s e-koly. Přednášku o technologii správné výroby zapletených kol přivezla z Belgie firma SAPIM. Po konferenci následovala neformální party pro vystavovatele.

Novým silným partnerem Test & Expo se stal E.ON. Společnost představila svůj zcela nový projekt na podporu e-mobility, a to hned ve třech ,,chytrých městech”, Žďáru nad Sázavou, Novém Městě na Moravě a Bystřici nad Pernštejnem. V každém z těchto měst nabízel E.ON na svých stanovištích k zapůjčení 20 elektrokol, e-skuter a elektroautomobil Tesla. Akce se trefila do černého. E.ON svým počinem založil na Vysočině tradici E.ON Like-Bike Tour a potvrdil stoupající zájem veřejnosti o aktivní jízdu na elektrokolech, která si během celého víkendu přišlo zdarma vyzkoušet více než 320 účastníků. Jak v sobotu, tak v neděli vyjelo pod vedením bývalého vynikajícího reprezentanta v silniční cyklistice Jozefa Regece skupina elektrokolařů na trasu dlouhou 90 km. Během jízdy navštívili všechna zmíněná města a svým projektem podpořili propagaci výstavy TEST & EXPO.

Hlavním tématem doprovodného programu veletrhu byla oslava 200 let vzniku jízdního kola. Ivan Křivánek ze Slavkova u Brna představil v expozici historických kol hned deset dresin. S velkým zájmem se setkala možnost vypůjčení a svezení se na těchto dřevěných skvostech, stejně jako zajímavé vyprávění majitele předchůdců dnešních moderních strojů o vzniku a patentování prvního jízdního kola, které proběhlo na novém podiu sekce Test & Expo.

Sekci historických kol obohatily také vystavené cyklokuriozity. Martin Zehnal přivezl dvacítku vlastnoručně vyrobených atypických jízdních kol a nabídl je návštěvníkům k vyzkoušení svých dovedností.

Letošní ročník jasně naznačil velký zájem především aktivních účastníků cyklistického víkendu. Vše směřuje k víkendovém festivalu s dením i večerním programem. Z toho důvodu uvažujeme o dřívějším letním termínu. O termínu a programu ročníku 2018 vás budemem brzy informovat.

Galerie TEST & EXPO 2017

Seznam vystavovatelů

Mediální parner

Zaštiťuje


Čech

Petr Čech,

jedna z nejvýznamější a nejúspešnějších sportovních osobností novodobých dějin ČR, se chce ještě více zaměřit na podporu a rozvoj sportu u nás, a to především rozvoj sportu rodinného. Rozhodl se investovat do sportovních projektů ČS MTB Teamu s cílem rozvinout je do větší šíře a přitáhnout ke sportu ještě více rodin, včetně dětí od nejnižšího věku. Projekty považuje za mimořádný sportovně - společenský počin a míní se dále angažovat v jejich rozvoji i osobně.

Kulhavý

Jaroslav Kulhavý,

nejlepší český biker současnosti a jeden z nejlepších světových cyklistů, se pro rok 2015 stává tváří seriálu Kolo pro život. On sám na závodech KPŽ vyrůstal a v rámci možností svého závodního kalendáře se závodů aktivně účastní i nadále. Chce být vzorem a učitelem zejména pro mladé nadějné bikery, ale bude jistě motivací i pro všechny ostatní děti a dospělé, aby vyměnili televizi za kolo a strávili den na čerstvém vzduchu, v sedle kola, s dalšími členy rodiny.